Première “Gebarsten Kruiken”

Op 12 en 13 januari 2024 brengen wij voor u het komisch blijspel:

GEBARSTEN KRUIKEN’ 

Geschreven door Maja Reinderman en onder de bezielende regie van Pia Huisman.

 

 

Korte inhoud:

In “De Haven” wonen een aantal mensen die in de maatschappij noch in een psychiatrische inrichting op hun plaats zijn. Het is opgezet door Jan van Dansik, die op zeker moment in financiële problemen raakt. Moeten de bewoners hun veilige haven nu verlaten? Als een miljonair om een plaatsje voor zijn dochter vraagt – “wees heel lief voor haar zodat ze weer vertrouwen in de mensheid krijgt en ik zal het huis een grote gift doen” – lijkt dat de uitkomst te zijn. Dat “lief zijn voor haar” blijkt in de praktijk een probleem. De dochter van de miljonair weet iedereen in hun zwakke plek te raken. Marie, die dagelijks de medische encyclopedie napluist om te zien aan welke ziekte ze nu weer lijdt. Tosca, die verslaafd is aan cryptogrammen en absoluut niet aangeraakt wil worden. Magda, die in het verleden leeft en iedere middag wacht op haar toenmalige minnaar. Nina, die ooit verkracht werd en daarna besloot kind te blijven. Kees, die het doodgaan van huisdieren niet meer aankon en dus een pluchen hond heeft aangeschaft. Peter, die niet weet wie zijn ouders zijn en daarom “kennis” verzamelt. Linda, de verzorgster, die verliefd is op Jan van Dansik. Een zelfs deze Jan, de verstrooide idealist, ontkomt niet aan de giftige pijlen van de miljonairsdochter. Als alles dan hopeloos verkeerd lijkt te gaan, komt er een verrassend bericht.

 

Rolverdeling:

JAN VAN DANSIK                                                               Zeger van Rijn

LINDA                                                                                   Heidi Luiken

MAGDA                                                                                 Yorma Lennips

TOSCA                                                                                   Ellen Loen

KEES                                                                                      Johan Swaneveld

PETER                                                                                    Jan Vink

MARIE                                                                                     Kim Frijters

NINA                                                                                        Desiré Kalisvaart

BETTY                                                                                     Natasja Smaling

BRECHTJE                                                                             Natasja Smaling

                       

Het belooft in ieder geval wederom een leuke, gezellige avond te worden!

Eigenlijk zoals u van Expansie gewend bent.

Graag tot dan!

Bestuur en spelers Expansie

U kunt hier